Milovaní čtenáři, drazí farníci!

Měsíc květen je měsícem, kdy se naše pozornost, víc, než kdy jindy, obrací k postavě matky. 
/14.5. Den matek/.

Dnešní doba nám nabízí nespočetné modely hvězd. Při pohledu na oblohu to jsou fascinující seskupení, o kterých filosof Immanuel Kant řekl, že patří k jedné z mála věcí, které ho naplňují úžasem…svět reklamy nám denně předkládá před zrak, jak se má celebtita, hvězda chovat, co si obléknout, jak se nalíčit, jak být „in“…

Málokdo si však všimne té obyčejné, častokrát nenápadné, ale vždy přítomné hvězdičky, která chodí okolo nás už desítky let. Hvězdy, která nesvítí na reklamním bilbordu, netřpytí se na hvězdném nebi a přece je to ta nejkrásnější hvězda na celém světě.

Ano, jsi to Ty, moje drahá maminko. 

A proto mi dovolte, milé maminky a babičky, prababičky, jménem nás všech, poděkovat Vám za všechny špinavé talíře, které jste umyly, mokré prádlo, které jste vypraly, pověsily a usušily, koše šatů do školy, které jste nakropily a vyžehlily, zlomená srdce a ploty, co jste záplatovaly….
Díky za nekonečně mnoho způsobů, kterými jste rozdávaly lásku, sílu moudrosti…

Ať Vaše láska najde odezvu v požehnání od Pána Boha.

S úctou Váš

Siard Dušan Sklenka O.Praem.

Kategorie: Aktuality