Milí diecézané, bratři a sestry v Kristu našem Pánu,

v příštím týdnu si budeme připomínat slavnost Zjevení Páně, známou také pod jménem svátek Tří Králů. Charita pořádá při této příležitosti již tradičně Tříkrálovou sbírku, která je největší dobročinnou sbírkou v zemi. Koledníci svým zpěvem zvěstují narození Spasitele a také nám otevírají cestu k pomoci druhým, zvláště těm, kteří strádají a potřebují naše dobré skutky. Proto Vás prosím, abyste byli podle svých možností štědří. Děkuji vám všem, kteří do sbírky přispějete i vám, kteří se na organizaci sbírky podílíte – ať jako představitelé Tří Králů, vedoucí skupinek nebo koordinátoři ve farnostech. Zároveň bych Vás rád pozval na společné zahájení Tříkrálové sbírky, které se bude konat 2. ledna před českobudějovickou katedrálou sv. Mikuláše od 15:30.

Svěřuji Vás do ochrany Matky Boží Panny Marie a uděluji vám své požehnání.

+ Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický

Kategorie: Aktuality

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *